Wideofilmowanie i Fotografia - Wideofilmowanie Poznań | AVR STUDIO Poznań | Fotografia ślubna | kamerzysta | fotograf | Poznan

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Wiązanka ślubna od A do Z

Opublikowany przez w ślub ·
Tags: wiązanka;ślubna;bukiet;ślubny
Wybór wiązanki ślubnej bardzo często odkładany jest na ostatnią chwilę, a przecież to tak samo ważny element wizerunku panny młodej jak suknia, buty czy inne dodatki. Oto kilka prostych zasad, które pomogą w stworzeniu idealnej wiązanki ślubnej.

Pod pojęciem idealnej wiązanki ślubnej kryje się bukiet fachowo dopasowany do figury, sukni, urody i usposobienia panny młodej. Spójny, oszałamiający wizerunek panny młodej pozwoli stworzyć jedynie umiejętny dobór wszystkich elementów kompozycyjnych wiązanki w harmonijną całość. Wiązanka idealna nie jest uniwersalna. Nie ma przecież kwiatów pięknych i piękniejszych. Jest natomiast gust, upodobania i indywidualna uroda panny młodej. Wiązanka idealna dla każdej panny młodej będzie więc czymś innym. Cała sztuka polega na tym, aby spośród wielu możliwości wybrać tylko te, za pomocą których podkreślony zostanie charakter i uroda głównej bohaterki uroczystości ślubnej.

Do wyboru, do koloru...

Zarówno oferta wiązanek ślubnych, jak i kwiatów jest obecnie ogromna. Floryści prześcigają się w kreowaniu coraz to bardziej udziwnionych projektów wiązanek ślubnych, które można znaleźć w bogato ilustrowanych katalogach dostępnych w dobrych kwiaciarniach lub księgarniach. W tej kwestii najlepszymi doradcami jak zwykle są umiar i zdrowy rozsądek. Pierwszą i najważniejszą zasadą, wspomnianą już we wstępie, jest to, że bukiet ślubny powinien przede wszystkim podkreślać urodę i charakter panny młodej – nigdy zaś odwrotnie! Powinien być jej ozdobą, a nie tylko wyrazem florystycznej ekstrawagancji. Często jedyny komentarz, jaki się nasuwa, patrząc na nadmiernie udziwniony projekt wiązanki, to przerost formy nad treścią.

Jakie bukiety ślubne są teraz modne?

Skrojona na miarę

Krój wiązanki ślubnej można porównać do kroju ubrania. Określony fason może podkreślać zalety bądź uwypuklać wady figury. Ważne jest, aby kształt bukietu ślubnego był dopasowany do sylwetki i wzrostu panny młodej oraz kroju sukni.

Klasyczny bukiet ślubny w kształcie kuli prezentuje się najlepiej w ręku filigranowej panny młodej. Owalny czy też wydłużony kształt wiązanki optycznie wysmukla sylwetkę, dlatego polecany jest dla osób o obfitszych kształtach. Wysokie i postawne osoby mogą sobie natomiast pozwolić na większe szaleństwo, wybierając kształt odwróconej kropli o mocno wydłużonym końcu lub nawet szarfy ozdobionej kwiatami, która swobodnie spływa z nadgarstka. Formy kuliste i lekko wydłużone najlepiej podkreślą rozłożyste i szerokie suknie, natomiast fantazyjne formy – suknie smukłe.

Szerokość wiązanki ślubnej, bez względu na jej kształt, nie powinna przekraczać połowy szerokości talii. Zachowanie tej prostej proporcji sprawi, że jej optyczna waga nie przyćmi postury panny młodej, a jedynie ją podkreśli.

Suknia, a wiązanka

Perły, kokardy, tiule i błyskotki nie wyglądają razem najlepiej. Decydując się na bardzo ozdobną suknię, pełną falban czy drapowań, proponujemy wybór wiązanki nieco skromniejszej. I odwrotnie – suknia prosta stanowi doskonałe tło dla bukietu odważnego i niestandardowego w formie i środkach. Suknia i wiązanka ślubna powinny uzupełniać się wzajemnie, a nie konkurować o pierwszoplanową rolę, która bezapelacyjnie zarezerwowana jest dla panny młodej. Najlepiej jest na wizytę w kwiaciarni zaopatrzyć się w zdjęcie wybranej sukni ślubnej. Z pewnością ułatwi to Wam wybór, a floryście – pracę.

Barwy panny młodej

Tonacja kolorystyczna, w jakiej utrzymana będzie wiązanka, w głównej mierze zależy od upodobań panny młodej. Ludzie najczęściej otaczają się kolorami, które są zgodne z kolorystyką ich aury. Mówiąc mniej „astrologicznie”, kolorystyka bukietu powinna po prostu odzwierciedlać charakter i temperament panny młodej. Istnieje oczywiście znany wszystkim pogląd, że blondynkom najlepiej jest w pastelowych, a brunetkom w zdecydowanych kolorach. Kto jednak powiedział, że wygląd zawsze idzie w parze z charakterem? W tym wyjątkowym dniu najważniejszym jest przecież, aby czuć się komfortowo, dlatego nie należy słuchać podszeptów chętnych do pomocy doradców – wystarczy wsłuchać się w siebie, a na pewno dobór kolorów będzie właściwy. Zasadą jest natomiast, że zdecydowane i jaskrawe kolory najlepiej prezentują się na śnieżnobiałej sukni, a pastelowe i delikatne raczej na écru. Decydując się jednak na śnieżnobiałą suknię i wiązankę, można podkreślić widoczność kwiatów za pomocą kryzy okalającej bukiet. Kryza ta może zostać wykonana np. z żywo zielonych drobnych liści ruskusa lub farbowanych na niemal dowolny kolor gałązek eukaliptusa.

(źródło: http://slub.onet.pl/1574979,organizacja_artykul.html)Fotografia ślubna - Japoński domek

Opublikowany przez w fotografia ślubna ·
Tags: fotografiaślubnaPoznań;fotografiaślubna;sesjawplenerze;zdjęciaślubnePoznań
Miejscem ślubnej sesji w plenerze moze być ciekawy park.
Rozpleciny

Opublikowany przez w zwyczaje obyczaje ·
Tags: rozpleciny;ślub
Dziś mało kto już wie, że oczepiny były poprzedzone rozplecinami, które były momentem wyłączeniem dziewczyny ze społeczności panien. Jednak aby było co rozpleść, najpierw trzeba było zapleść warkocz, a tym zajmowały się druhny. Rozpleciny stanowiły polsko-słowiański zwyczaj, który następował przed ślubem w kościele, natomiast po powrocie z kościoła dochodziło do znanych nam oczepin. Z biegiem lat, bo już w wieku XIX, rozlepleciny stopiły się z oczepiami.

(źródło: http://www.weselezklasa.pl/polskie-slubne-tradycje,
artykul,832,artykuly.html)Rocznice małżeńskie

Opublikowany przez w ślub ·
Tags: rocznice;gody;złotegody
Rocznice małżeńskie (tzw. gody):

1 - papierowa

2 - bawełniana (niektóre źródła podają odwrotną kolejność pierwszych dwóch rocznic)

3 - skórzana

4 - kwiatowa lub owocowa

5 - drewniana

6 - cukrowa lub żelazna

7 - wełniana lub miedziana

8 - spiżowa, brązowa lub blaszana

9 - gliniana lub generalska

10 - cynowa lub aluminiowa

11 - stalowa

12 - płócienna, jedwabna lub lniana

13 - koronkowa

14 - kości słoniowej

15 - kryształowa lub szklana

20 - porcelanowa

25 - srebrna

30 - perłowa

35 - koralowa

40 - rubinowa

45 - szafirowa

50 - złota

55 - szmaragdowa lub platynowa

60 - diamentowa

65 - żelazna

70 - kamienna

75 - brylantowa

80 - dębowa

Za długoletnie pożycie małżeńskie (50 lat) wojewoda ma prawo wystąpić do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o przyznanie jubilatom Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

(źródło: http://wikipedia.wp.pl/wiki/%C5%9Alub?ticaid=1e1a6)Gdzie sprzedać lub kupić fotografie.

Opublikowany przez w baza fotografii ·
Tags: kupfotografie;stocksprzedaćfotografie;kupićfotografie;fotografie;baza;bankfotografii;sprzedazfotografii
Fotolia jest od lat jednym z najbardziej zaufanych źródeł wysokiej jakości obrazów i ilustracji w niskich cenach.

W portalu Buy-photo.eu możesz kupić najwyższej jakości fotografie, ilustracje, grafiki wektorowe, pliki flash.


Ślubny budżet

Opublikowany przez w ślub ·
Tags: ślubny;budżet;slubnybudzet
Każda panna młoda jest wyjątkowa, każde wesele jest inne - rzecz jasna - nie ma zatem zwykłych wesel, przeciętnych par młodych i średnich ślubów. Można jednak, a nawet należy, pokusić się o przygotowanie informacji o średnich kosztach zaślubin, choć bowiem rzeczywistość będzie odbiegać od uśrednionych wyliczeń, to statystyczne wydatki mogą parom młodym pomóc w planowaniu ślubnego budżetu. Oto zatem przewodnik po ślubnych wydatkach - zaczynając od największych, aż po najmniejsze, ale również istotne:

* 33% kosztów: ślub i wesele. Największy wydatek w ślubnym budżecie stanowi na ogół koszt wesela. Wynajęcie sali, udekorowanie jej, zorganizowanie kateringu, oprawy muzycznej czy widowiskowej - to - na ogół wydatek sięgający aż trzeciej części całego ślubnego budżetu. Tradycyjnie za wesele płacili rodzice młodej pary (najbardziej tradycyjnie - rodzice panny młodej), ale odkąd pary młode są coraz starsze, coraz częściej koszty wesela ponoszą one same. Oczywiście, jeśli para zrezygnuje w wesela w ogóle, inne koszty będą miały największy udział w ślubnym budżecie.

* 25% kosztów: suknia, garnitur i biżuteria. Ślubna kreacja panny młodej i pana młodego oraz dodatki do nich stanowią kolejny największy wydatek w budżecie - nawet jedną czwartą całego budżetu. Dodatki w sumie potrafią kosztować nawet drugie tyle, co ślubna kreacja. Biżuteria ślubna jest także bardzo kosztowna - zwłaszcza ślubne obrączki, bo złoto bardzo ostatnio zdrożało.

* 20% kosztów: podróż poślubna. Nieco mniejszym wydatkiem, ale nadal znacznym, jest podróż poślubna - stanowi na ogół aż jedną piątą ślubnego budżetu. Wiele par młodych nie chce z niej rezygnować, uważając, że po miesiącach żmudnych przygotowań do ślubu i nerwach z nimi związanymi, należy im się chwila odpoczynku. W zależności od tego, jak długa będzie to chwila oraz jak bardzo będzie egzotyczna, koszt wyjazdu - rzecz jasna - się zmienia.

* 10% kosztów: foto i wideo. Sporym kosztem w ślubnym budżecie jest także zamówienie usługi ślubnej fotografii i wideo. Sesja zdjęciowa jest bowiem na ogół wykonywana podczas ślubu, wesela, a także innego dnia - w plenerze. Wymaga to od fotografów i filmowców sporego nakładu pracy i znacznego zaangażowania czasowego.

* Ok. 10% kosztów: zaproszenia, kwiaty, auta i inne... Wiązanka ślubna jest bardzo droga, wynajem samochodu do ślubu wiąże się ze znacznymi kosztami, zakup zaproszeń, a także ich rozwiezienie również są sporym wydatkiem. Warto też doliczyć kilka procent ekstra na tzw. wydatki nieprzewidziane - gdy okaże się, że ktoś zawiedzie, a nie można odzyskać pieniędzy, gdy w ostatniej chwili należy zorganizować dodatkowe usługi (w tym i te związane z wyglądem panny młodej), bo wszystko, co zamawiane jest na ostatnią chwilę, kosztuje znacznie drożej. Nad nieprzewidzianymi wydatkami zapanować jest - rzecz jasna - najtrudniej.

(źródło: http://slub.onet.pl/1359289,obyczaje_artykul.html)Wpisy z miesięcy
Reklama
Copyright 2016. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego