CANON C100

Kamera Canon C100
Matryca CMOS Super 35 mm 8,3 MP; Full HD

Matryca o rozdzielczości 8,3 MP została zaprojektowana i wyprodukowana przez firmę Canon specjalnie z myślą o rejestracji obrazu wideo.

Dzięki 3-kanałowemu przetwarzaniu RGB pozwala ona zapisywać obraz w jakości Full HD.

Zapewnia doskonałą jakość obrazu o wysokiej rozdzielczości, który cechuje wysoka czułość, niski poziom szumów. Również zmniejszenie ilości artefaktów związanych z migawką i piękny efekt płytkiej głębi ostrości.

Wysoka czułość, niski poziom szumów

Umożliwia filmowanie ze zwiększoną czułością. Nawet przy ustawieniu ISO 20000 można rejestrować obrazy o niskim poziomie szumów, co zapewnia możliwość pracy w niemal każdej sytuacji.

Canon-Cinema-C100
Zapis 24 Mb/s (MPEG-4 AVCHD) na kartach SD

Kamera rejestruje pliki MPEG-4 AVCHD/H.264 z prędkością 24 Mb/s (4:2:0).

Nagrywanie może odbywać się na dwóch kartach pamięci SD/SDHC/SDXC jednocześnie, a użytkownik ma do dyspozycji opcję przekazywania i jednoczesnego nagrywania.

Zestaw wyjść obejmuje HDMI z funkcją blokady, AV i USB.

Canon Log Gamma

Wbudowana funkcja Canon Log Gamma sprawia, że obraz cechuje się neutralną jakością. 12-stopniową tolerancją (800% zakresu dynamicznego) przy podstawowym ustawieniu ISO 850.

Opcja szerokiego zakresu dynamicznego pozwala uzyskać nagranie o tak samo szerokim zakresie tolerancji, ale nie wymaga gradacji.

Wymienne obiektywy EF

Rozbudowana oferta wymiennych obiektywów pozwala rozszerzyć możliwości tworzenia.

Mocowanie EF jest zgodne z obiektywami Canon 4K EF Cinema. A także z ponad 60 obiektywami EF, w tym Macro i Fish Eye. 3 wbudowane ręczne filtry ND zwiększają uniwersalność zastosowań kamery.

Kompaktowa, modułowa i bardzo lekka

Bardzo mały i lekki model EOS C100 nadaje się doskonale do użytku w ciasnych pomieszczeniach.

Ciężar podstawowej konfiguracji wynosi zaledwie 1020 g (bez obiektywu). A zdejmowany uchwyt, rączka i panel kontrolny z możliwością nachylania pod wybranym kątem sprawiają, że manewrowanie kamerą jest niezwykle łatwe.

Solidny, szczelny korpus zawiera elementy ze stopu magnezu, które zwiększają sztywność i odporność całej konstrukcji.

Automatyczne zdjęcia

W celu ułatwienia obsługi przez jedną osobę zastosowano funkcje automatyzacji. Takie jak automatyczna regulacja ostrości One-Shot, tryb Push Auto Iris i automatyczny balans bieli.

W razie potrzeby można skorzystać z pełnego sterowania ręcznego. Doskonała funkcja wspomagania regulacji ostrości ułatwia ręczne wyostrzanie i gwarantuje ostrość szczegółów.

Profesjonalny dźwięk

Profesjonalne opcje nagrywania dźwięku obejmują LPCM i Dolby AC3. W górnym uchwycie znajdują się dwa wejścia XLR i mikrofon stereofoniczny.

Źródło: http://www.canon.pl/For_Home/Product_Finder/Digital_Cinema/Cinema_EOS_Cameras/EOS_C100

Canon C100